Renault Pars- رنو پارس

قصه من و شرکت رنوپارس، قصه فرصت های بین المللی و چالش های محلی؛

Skip and Go to the collection

از اولین روز های فروردین 1396 بدون هیچ وقفه ای بعد از جدایی از شرکت قبلی، کار در رنوپارس یا همان رنو ایران برای من شروع شد. مثل تمام تغییرها، مواجهه با انبوهی از ناشناخته ها و البته تفاوت هایی از دنیای استارت آپی در مقاسه با فضای رنو در روزهای ابتدایی پیش اومد.
یادم هست اولین بار که پیشنهاد مصاحبه با رنو را شنیدم این جواب را دادم:

آخه یه شرکت خودروسازی که ماشین تولید میکنه و مشتریش رو داره چه تجربه و چه آینده ای تو حوزه دیجیتال مارکتینگ برای من می تونه داشته باشه؟ پس، نه!

ولی به اصرار ندا بیشتر نشستیم و این فرصت رو بررسی کردیم. از اون سوالها و ذهنیت های اشتباه درباره این صنعت دور شدیم و فرصت هاش رو دیدیم. در نهایت فرم را روی سایت پر کردم و بعد مصاحبه ها و مصاحبه ها و… سرانجام شد! امروز خوشحالم که تصمیم دیگری نگرفتم.
این خوشحالی، وامدار خوش اقبالی هم هست که تیم خوبی در بازاریابی رنو حضور داشت. این امر، خیلی کمک کننده بود تا در همون ابتدای راه تیم دیجیتال مارکتینگ موانع پیش رو برداشته بشن. تلاش کردیم با درک بهتر کسب و کار رنو در ایران و جهان، ایده ها و خلاقیت های روی کاغذ، بتونن در فضای دیجیتال اجرایی بشن. به مرور نتایج و دستاوردهای ارزشمندی حاصل شد. به عنوان مثال:
در ابتدا، دیدن و درک روند «تغییر چهره و تصور از برند در ذهن مخاطب» که این اتفاق برای برند و محصولات رنو به کمک رسانه های دیجیتال مشهود بود. طبعن اثر مثبتی بر ارزش سودآوری و محبوبیت محصولات روز رنو در ایران گذاشت.
در ادامه، فعال کردن و رشد فضای تعامل با مخاطب و مشتری در رسانه و شبکه های دیجیتال و اجتماعی رنو و رساندنش به جایگاه نخست در صنعت و شرکتهای مشابه خود. جایگاهی مثال زدنی در نتیجه کمپین بازاریابی دیجیتال و شبکه های اجتماعی که در گزارشات عملکرد کشورهای گروه خودروسازی رنو ازآن نام برده میشد . جالبتر اینکه این رشد حتی منجر به ایجاد بخش أمور مشتریان در شريت شد.

همینطور جسارت، اعتماد و اختیاری که وجود داشت برای راه اندازی چندین کمپین خلاق و بزرگ (ممنون از علیرضا عماد و استفان لغوزا) به کمک دوستان و همکاران خوب از جمله  «آژانس نت بینا» که از میانه راه بهمون ملحق شدن  مثل کمپین #مسیرنو با «اشکان خطیبی»، نمایشگاه «موتورشو تهران» و مسابقات فرمول وان و ترکیب و همکاری با فعالیت های آفلاین و حتی کمپین هایی فوق العاده ای که نشد و در لحظات آخر به لطف تحریمها متوقف شدن، مثل جام جهانی و نمایشگاه عکس لبخند در ترافیک و …